Join the Meeting Place for Moms!
Talk to other moms, share advice, and have fun!

(minimum 6 characters)

Does anyone go to Curves??

If so, how much does it cost a month? Also, have you seeen any results yet?

Answer Question
 
Anonymous

Asked by Anonymous at 9:22 AM on Apr. 28, 2010 in Just for Fun

Answers (4)
  • i used to work there. it took time but there were great results on some of the girls. and cost varied depending on what you were looking for...

    those machines are hard tho but it works ifyou work it :P
    rucafox

    Answer by rucafox at 9:25 AM on Apr. 28, 2010

  • Costs vary depending on the plan you purchase and location. My neighbor belongs to curves and loves it.
    ThrivingMom

    Answer by ThrivingMom at 10:25 AM on Apr. 28, 2010

  • I do. I pay $34 a month. Ive been going for about a month and a half and have seen some results. For me, its not about the instant gratification of losing fast weight. Im trying to tone and get my endurance up. Its been good for me because you can make it more or less intense to meet your own goals. If you have any questions, you can PM me.
    Aqua_Jen

    Answer by Aqua_Jen at 10:25 AM on Apr. 28, 2010

  • I went there 5 years ago. I went for 6 months, paid $20/month and then cancelled my membership because I had lost all my baby weight.
    Pnukey

    Answer by Pnukey at 12:37 PM on Apr. 28, 2010

Join CafeMom now to contribute your answer and become part of our community. It's free and takes just a minute.
close Cafemom Join now to connect to other members! Connect with Facebook or Sign Up Using Email

Already Joined? LOG IN