Join the Meeting Place for Moms!
Talk to other moms, share advice, and have fun!

(minimum 6 characters)

1 Bump

Do you eat Nutri System food?

How is it and how expensive is it?

 
Indyk

Asked by Indyk at 1:12 PM on Dec. 22, 2010 in Diet & Fitness

Level 19 (7,307 Credits)
This question is closed.
Answers (3)
  • I would love to do this if it was just me and my son. I think it is about $300 for a month of food (breakfast, lunch, snack, dinner for 28 days). This wouldn't be bad but I would still have to pay for food for my husband and son so it would be too expensive then.

    JeremysMom

    Answer by JeremysMom at 1:14 PM on Dec. 22, 2010

  • No but I heard it is good, and not too expensive, you can get good deals...
    KFree907

    Answer by KFree907 at 1:13 PM on Dec. 22, 2010

  • Safe some money and do a high protein diet. It works and you are never hungry.
    Cute rice, bread, high sugar, pasta. it is only hard for a week. It works!!
    gammie

    Answer by gammie at 1:18 PM on Dec. 22, 2010