Join the Meeting Place for Moms!
Talk to other moms, share advice, and have fun!

(minimum 6 characters)

Craft Cafe Craft Cafe

Need reviews

Posted by on Feb. 4, 2013 at 12:14 PM
  • 11 Replies

Hamburger Cupcake(cupcake, brownie, red/yellow/green)

I know its alot of frosting.

Would you eat this & if so how much would you pay someone for a dozen of these.

(i'm thinking about selling them.)

by on Feb. 4, 2013 at 12:14 PM
Add your quick reply below:
You must be a member to reply to this post.
Replies (1-10):
Autumn19
by Member on Feb. 4, 2013 at 12:15 PM

That's really cool

leighp1
by on Feb. 4, 2013 at 12:20 PM
1 mom liked this

I love it!!  I would charge $1 each, $12 a dozen.  Though you might even charge $15.  They are so cute.

Anniea90
by Silver Member on Feb. 4, 2013 at 1:17 PM
1 mom liked this

I agree anywhere from 12-15 a dozen.

lalasmama2007
by Ticia on Feb. 4, 2013 at 1:29 PM

It's very cute, but I wouldn't eat it or buy it.  

hnjen12
by on Feb. 4, 2013 at 2:24 PM
Bump
Posted on CafeMom Mobile
eds6619
by on Feb. 4, 2013 at 2:27 PM

 cute but have no idea what to charge

AriannasMommy84
by Crystal on Feb. 4, 2013 at 3:37 PM


Quoting lalasmama2007:

It's very cute, but I wouldn't eat it or buy it.  


<3 Crystal <3
Wife to Clay(2008),
Mommy to Arianna(2003),
Fur baby fettuccine(2009),
Isabella(2009),
& Madelyn(2011)
American by birth, USAF wife by the Grace of God

coast guardknittingteen girltoddler girlbaby girlcat

Gypsy60
by Member on Feb. 4, 2013 at 5:00 PM
cute.wouldnt buy cause id make my own.but i bet you could get 12.00 a dozen
Posted on CafeMom Mobile
Oleary1024
by Member on Feb. 4, 2013 at 5:36 PM
1 mom liked this
I can tell you that I get $2.49 a peice for a good sized ( slightly bigger than average) gourmet cupcakes at my store, and a half dozen regular old frosted cupcakes run about $2.49 . Just a point of reference or you! Good Luck ... Oh I'm talking about a smaller grocery store in New England!
Posted on the NEW CafeMom Mobile
melliburger
by Melli on Feb. 4, 2013 at 11:21 PM

That's cool! I wouldn't eat it though.

Would I buy them for a party and for other people to eat them? yes :) I think aywhere from $10-$15 would be fair.

Add your quick reply below:
You must be a member to reply to this post.
Join the Meeting Place for Moms!
Talk to other moms, share advice, and have fun!

(minimum 6 characters)

close Join now to connect to
other members!
Connect with Facebook or Sign Up Using Email

Already Joined? LOG IN