Join the Meeting Place for Moms!
Talk to other moms, share advice, and have fun!

(minimum 6 characters)

Mom Confessions Mom Confessions

feeding a family of 4

Anonymous
Posted by Anonymous
  • 59 Replies
On $300 a month... could you?
Posted by Anonymous on Nov. 4, 2013 at 7:39 AM
Add your quick reply below:
You must be a member to reply to this post.
Replies (1-10):
Anonymous
by Anonymous 2 on Nov. 4, 2013 at 7:40 AM

Yes, I could.

Anonymous
by Anonymous 3 on Nov. 4, 2013 at 7:41 AM
Yes.
LSeabolt1982
by Silver Member on Nov. 4, 2013 at 7:41 AM

I do. That is easy.

NBean311
by Chivette on Nov. 4, 2013 at 7:41 AM

Yep. Easily.

Anonymous
by Anonymous 4 on Nov. 4, 2013 at 7:42 AM
I do every month
Anonymous
by Anonymous - Original Poster on Nov. 4, 2013 at 7:42 AM
I keep going over
Goodbye.BlueSky
by on Nov. 4, 2013 at 7:42 AM
Yep.
okiemamaof3
by Silver Member on Nov. 4, 2013 at 7:42 AM
Yes I've spent less than that before.
Anonymous
by Anonymous 5 on Nov. 4, 2013 at 7:42 AM
It can be done :). I'd have to stop buying organic veg is but other then that it can very easily be done. Right now we do about $400
Anonymous
by Anonymous 6 on Nov. 4, 2013 at 7:44 AM
Only if I had to. But I would have to cut out a LOT of things. We have a family of 4 right now and I usually spend about $500 plus random trips to grab milk or extras for specific meals
Add your quick reply below:
You must be a member to reply to this post.
Join the Meeting Place for Moms!
Talk to other moms, share advice, and have fun!

(minimum 6 characters)